Sort by

Owen has logged 49 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
France

France

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Le Notti Bianche

Le Notti Bianche

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry