Sort by

Owen has logged 11 entries for films during September 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
18
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Edit this entry  
09
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Edit this entry  
04
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Training Day

Training Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Promises! Promises!

Promises! Promises!

1963
×
★★★
Edit this entry  
03
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry