Cosmic has logged 26 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cobb

Cobb

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tokumei Sentai Go-Busters vs. Kaizoku Sentai Gokaiger: The Movie

Tokumei Sentai Go-Busters vs. Kaizoku Sentai Gokaiger: The Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kink

Kink

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maggie

Maggie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Hell

Home Sweet Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roar

Roar

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hotline

Hotline

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rest Stop

Rest Stop

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Asses on the Bayou

Bad Asses on the Bayou

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
True Story

True Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No No: A Dockumentary

No No: A Dockumentary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wrestlemaniac

Wrestlemaniac

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry