Cosmic has logged 421 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Edit this entry  
29
Moonstalker

Moonstalker

1989
×
Edit this entry  
28
Psycho Ape!

Psycho Ape!

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

1976
×
★★
Edit this entry  
21
Guest House

Guest House

2020
×
Edit this entry  
20
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Versus

Versus

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Rockula

Rockula

1990
×
★½
Edit this entry  
14
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
Edit this entry  
13
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Porno

Porno

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
Edit this entry  
09
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
Edit this entry  
06
Hamburger: The Motion Picture

Hamburger: The Motion Picture

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read prior review Edit this entry  
01
The Iron Mask

The Iron Mask

2019
×
½
Edit this entry  
29
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★½
Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★½
Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read prior review Edit this entry  
11
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
The Kill Reflex

The Kill Reflex

1989
×
★½
Edit this entry