Sort by

connor has logged 308 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
Edit this entry  
26
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Violent

Violent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Endless

Endless

2016
×
Edit this entry  
12
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
Edit this entry  
07
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read other review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Project X

Project X

2012
×
Read other review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cronos

Cronos

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry