• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Good Omens: Lockdown

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

  • Memories of a Teenager

    ★★★

  • The Mind, Explained

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Radioactive

    ★★½