vic has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Work It

Work It

2020
×
★★
Edit this entry  
16
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry