natu🧃 has logged 217 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maradona in Mexico

Maradona in Mexico

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
1982

1982

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Obāchan

Obāchan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
Edit this entry  
25
A Farewell to Memory

A Farewell to Memory

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Under the linden trees

Under the linden trees

2020
×
Edit this entry  
24
Boriya

Boriya

2019
×
Edit this entry  
24
(In)Voluntary Retirements

(In)Voluntary Retirements

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
One in a Thousand

One in a Thousand

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Splinters

Splinters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mum, Mum, Mum

Mum, Mum, Mum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Los arcontes

Los arcontes

2020
×
Edit this entry  
23
Las credenciales

Las credenciales

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Los primos esperan

Los primos esperan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vitória

Vitória

2020
×
Edit this entry  
21
La escuela del bosque

La escuela del bosque

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Chronicles of Rebecca

The Chronicles of Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memories of a Teenager

Memories of a Teenager

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
Edit this entry  
03
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Daughters of Destiny

Daughters of Destiny

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry