natu🧃 has logged 19 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In Fabric

In Fabric

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Life

Life

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry