• Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Madame Claude

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Argument

    ★★★★★

  • Peninsula

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Looking for Alaska

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

  • Babysplitters

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Rent

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

    ★★★★★

  • Welcome to Marwen

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★