Oslo has logged 15 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rabbit-Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

2002
×
★★★★½
Edit this entry