Oslo has logged 34 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry