Sort by

jessicamae02 has logged 240 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blended

Blended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
So Undercover

So Undercover

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sinister

Sinister

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Quiz

Quiz

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Thirteen

Thirteen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Open Water

Open Water

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry