Sort by

jessicamae02 has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry