Sort by

Blake has logged 237 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry