Sort by

Blake has logged 24 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hat Man: Documented Cases of Pure Evil

The Hat Man: Documented Cases of Pure Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Whistler

The Whistler

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry