beth has logged 75 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry