• Do Revenge

  • Not Okay

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Girl in the Picture

  • Persuasion

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★½

  • Cherry

    ★★★

  • The Year Between

    ★★★★

  • My Love Affair with Marriage

    ★★★

  • A Wounded Fawn

    ★★½

  • The Integrity of Joseph Chambers

    ★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Kamli

    ★★★½

  • Broker

    ★★★

  • The Green Perfume

    ★★½

  • Butterfly Vision

    ★★½

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Scarlet

    ★★½

  • Along for the Ride

    ★★½

  • As They Made Us

    ★★★

  • Cobalt Blue

    ★★★½

  • Moon Knight

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★½

  • Moonshot

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Hypochondriac

  • It Is in Us All

    ★★

  • Pretty Problems

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Unknown Country

    ★★★

  • Gone in the Night

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Spin Me Round

    ★★

  • I Love My Dad

    ★★★★

  • Linoleum

    ★★½

  • To Leslie

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • This House

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • The Novelist's Film

  • The Outfit

    ★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★½

  • Sublime

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Marry Me

    ★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • Blood

    ★★½

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★½

  • Piggy

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Girl Picture

    ★★★

  • Something in the Dirt

    ★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • God's Country

    ★★★½

  • Alice

    ★★½

  • Summering

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★½