Sort by
  • Swarm

  • Creed III

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Halloween Ends

  • Till

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Piggy

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Alice

    ★★

  • Nanny

    ★★★★

  • Dual

    ★★★

  • Breaking

    ★★

  • Master

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★