Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
kamaria

kamaria

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for kamaria
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • kamaria’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    Spider-Man: Across the Spider-Verse 2023

    ★★★★★ Watched 04 Jun 2023

    i need beyond the spider-verse to come out next month i’m so serious

  • The Little Mermaid

    The Little Mermaid 2023

    ★★★½ Watched 27 May 2023

    this was cute, a little too long, but cute <3

  • M3GAN

    M3GAN 2022

    ★★★½ Watched 07 Jan 2023

    ✩ january first watches ✩

    m3gan is the #1 gaslighter of all time 

  • White Noise

    White Noise 2022

    ★★ Watched 01 Jan 2023

    ✩ january first watches ✩

    i was falling asleep bad watching this omg. maybe i’ll rewatch it one day but i thought it was boring.

  • Avatar: The Way of Water

    Avatar: The Way of Water 2022

    ★★★★ Watched 17 Dec 2022

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    neytiri so right for not giving a fuck about spider 😭

  • Lady Chatterley's Lover

    Lady Chatterley's Lover 2022

    ★★★★ Watched 08 Dec 2022

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    mrs bolton was a real one

  • Black Panther: Wakanda Forever

    Black Panther: Wakanda Forever 2022

    ★★★★★ Watched 11 Nov 2022

    you love to see it

  • Barbarian

    Barbarian 2022

    ★★★★ Watched 29 Oct 2022

    girl what the fuck did i just watch??

  • Bodies Bodies Bodies

    Bodies Bodies Bodies 2022

    ★★★★ Watched 15 Oct 2022

    rachel sennott just give me a chance

  • Halloween Ends

    Halloween Ends 2022

    ★ Watched 15 Oct 2022

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    michael and laurie barely in this movie I HATE IT

  • In the Mood for Love

    In the Mood for Love 2000

    ★★★★★ Watched 10 Sep 2022

    i cannot believe i waited this long to watch this masterpiece <333

  • Abducted in Plain Sight

    Abducted in Plain Sight 2017

    ½ Watched 02 Sep 2022

    the parents are going to hell

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 18

Review Tags

52
  • do u hear me crying
  • a masterpiece but we been knew
  • so y'all just gonna do this
  • january
  • my heart hurts
  • december
  • eep
  • wow
  • respect her
  • respect him
  • respect them
  • hmm
  • march
  • they ate
  • wheww
  • eh
  • february
  • they tried it
  • july
  • november
  • october
  • april
  • august
  • june
  • sundance 2022
  • trash
  • sad :(
  • september
  • cute
  • lol
  • still legendary
  • hehe
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.