Sort by

unicornpunk has logged 121 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Broken

The Broken

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Slaughter

Slaughter

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Autopsy

Autopsy

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
IMPRINT

IMPRINT

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Haeckel's Tale

Haeckel's Tale

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Pick Me Up

Pick Me Up

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Sick Girl

Sick Girl

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fair Haired Child

The Fair Haired Child

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deer Woman

Deer Woman

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Homecoming

Homecoming

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Chocolate

Chocolate

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Reincarnation

Reincarnation

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cat People

Cat People

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry