Sort by
  • Do Revenge

  • The Good Nurse

  • Don't Worry Darling

  • Nope

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Crush

  • Phoenix Rising

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Fresh

    ★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Hating Game

    ★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • The Actress

    ★★★★½

  • Mothboy

    ★★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Editing

    ★★

  • Kate

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Jungle Cruise

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Till Death

    ★★★

  • Midnight

    ★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Plan B

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Pure

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Censor

    ★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

  • Ammonite

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Pointe Black

    ★★★★★

  • Appetite

    ★★★★

  • Work It

    ★★½

  • Host

    ★★★½