• Shin Kamen Rider

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Applying Pressure: The Off-Season Documentary

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • French Water

  • Seobok

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • The Warfstache Automated Interview Automaton

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

  • Long Toast

  • First Light

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Nichols Canyon Road

  • Puparia

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • OPAL

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Coffin

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Crickets

  • Wash Us In The Blood

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Extraction

    ★★½

  • Sol Levante

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Daughter

    ★★★½