Mr Scatter has logged 432 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ikiru

Ikiru

1952
×
Read the review Edit this entry  
27
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
9

9

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maborosi

Maborosi

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Coming Home

Coming Home

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rashomon

Rashomon

1950
×
Read the review Edit this entry  
09
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Headshot

Headshot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Transporter

The Transporter

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Damien

Damien

2019
×
Read prior review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Split

Split

2016
×
Read prior review Edit this entry  
31
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Maiden

The Maiden

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Furie

Furie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★
Edit this entry