RSS feed for UnqualifiedCritic
  • Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Rhubarb

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Main Event

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Out and About 2: Las Vegas Adventure

    ½

  • The Hunt

    ★★½

  • Stargirl

    ½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • John Henry

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Like a Boss

    ½

  • My Spy

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Playing with Fire

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • We Shall Not Die Now

    ★★★

  • Jexi

    ★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Sextuplets

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Hair Love

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold