• Through My Window

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • A Week Away

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Mulan

    ★★

  • Emma.

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Open House

    ½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • The Story of Diana

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • My Mom is a Character 2

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Carrossel 2: O Sumiço de Maria Joaquina

    ★★★★★

  • Jessica Darling's It List

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★★

  • God's Not Dead 2

    ½

  • Room

    ★★★★½

  • Carrossel: O Filme

    ★★★★★

  • Teen Beach 2

  • Pitch Perfect 2

    ★★★½

  • Insurgent

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • The DUFF

    ★★★★½

  • Big Eyes

    ★★★★

  • Unfriended

  • Maleficent

    ★★★½

  • God's Not Dead

    ½

  • Divergent

    ★★★