clara has logged 23 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Through My Window

Through My Window

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Story of Diana

The Story of Diana

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry