Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American History X

American History X

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hook

Hook

1991
×
Edit this entry  
16
Hugo

Hugo

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry