• Black Widow

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Death to 2020

  • Rose Island

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Boys in the Band

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Monday

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • All the Bright Places

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Onward

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Pinocchio

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • On My Skin

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

    ★★★★

  • The Place

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

  • I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Bag of Marbles

    ★★★

  • Hidden Figures

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

  • The Edge of Seventeen