Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monday

Monday

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Place

The Place

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Edit this entry