• WandaVision

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Run

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Undone

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • I Am Easy to Find

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Dumbo

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

  • Glass

    ★★★★

  • Surviving R. Kelly

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Slice

    ★★½

  • High Life

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Shadow

  • Greta

    ★★★