• Senior Year

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Banana Split

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • How to Be Single

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • V/H/S: Viral

    ★★½

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • Two Night Stand

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • The Den

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • V/H/S/2

    ★★½

  • Stuck in Love

    ★★★★

  • Excision

    ★★★½

  • V/H/S

    ★★★

  • Country Strong

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • The Fourth Kind

    ★★★

  • The House of the Devil

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★

  • Across the Universe

    ★★★★

  • Hairspray

    ★★★

  • Teeth

    ★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★★

  • Empire Records

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Heathers

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★★