• Don't Look Up

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★½

  • The Last Dance

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Roger Waters: Us + Them

  • The Two Popes

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Bergman: A Year in a Life

    ★★★★

  • Climax

  • Cold War

    ★★★★

  • 303

    ★★★★½

  • Mortal World

  • Butterflies

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Arif V 216

  • David Gilmour - Live at Pompeii

  • It

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Me Before You

    ★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Sunshine Makers

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Ted 2

  • Love

    ★★★★

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Ivy

    ★★★★

  • The Interview

  • Big Eyes

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

  • Roger Waters - The Wall

  • Gone Girl

    ★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Predestination

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Lucy

    ★★★

  • I Origins

    ★★★

  • Blended

  • The Fault in Our Stars

  • The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

    ★★★

  • A Small September Affair

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Eyyvah Eyvah 3