Sort by
  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★

  • Awakenings

    ★★★★½

  • The Broken Landlord

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Stromboli

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Ivy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Casablanca

    ★★★★★

  • The Private Life of a Cat

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½