Lisa Fremont has logged 167 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
Read the review Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
Read prior review Edit this entry  
14
Sergio and Sergei

Sergio and Sergei

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Arrival

The Arrival

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Liz in September

Liz in September

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stomping Grounds

Stomping Grounds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry