• The Father

    ★★★★

  • OCUPADO

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • The Courier

    ★★

  • Do Not Split

  • Yes-People

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Herself

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Genius Loci

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Loop

  • Underwater

    ★★½

  • The Turning Point

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Her Name

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Fall

  • Better Days

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★

  • So My Grandma's a Lesbian!

  • White Eye

  • The Forest of Love

    ★★

  • Primal

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sitara: Let Girls Dream

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Harriet

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Wanted

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Radioactive

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Collective

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • The Legend of Hei

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Hair Love