• RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Wu-Tang Clan: Of Mics and Men

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★½

  • The Projectionist

    ★★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★

  • Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • L7: Pretend We're Dead

    ★★★½