• In The Heights

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • Clouds

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

  • Venom

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Package

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bushworld Adventures

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • The Founder

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

    ★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Tickled

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★½

  • Sherpa

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Raid 2

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • White House Down

    ★★

  • Man of Steel

    ★★

  • Now You See Me

    ★★

  • Olympus Has Fallen

    ★★½

  • Life of Pi

    ★★

  • Skyfall

    ★★★½