Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kid Icarus

Kid Icarus

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Package

The Package

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Edit this entry  
31
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Edit this entry  
31
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Edit this entry  
31
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Bushworld Adventures

Bushworld Adventures

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry