• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Pelé

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • Chhalaang

  • Ludo

  • Laxmii

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Angrezi Medium

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½