Sort by

V. has logged 24 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
History of Ha

History of Ha

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wake Up Sid

Wake Up Sid

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We Couldn't Become Adults

We Couldn't Become Adults

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry