• The Woman in the Window

    ½

  • The Frog

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • August 22, This Year

  • There Are Not Thirty-Six Ways of Showing a Man Getting on a Horse

    ★★½

  • Atarrabi & Mikelats

    ★★

  • Trust Study #1

  • Rifkin's Festival

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • King of Sanwi

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★½

  • Love Affair(s)

    ★★★½

  • True Mothers

  • Letter From Your Far-off Country

    ★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Another Round

    ★★½

  • Spring Blossom

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • Beginning

    ★★½

  • Fauna

    ★★

  • Careless Crime

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★

  • In My Room

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Lovers

    ★★

  • The Human Voice

    ★★½

  • - force -

  • Tenet

    ★★½

  • The End of Suffering (A Proposal)

  • I Used to Go Here

    ★★

  • Point and Line to Plane

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★½

  • DAU. Three Days

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Bad Therapy

    ½

  • Charlatan

    ★★

  • Isabella

    ★★

  • DAU. Natasha

    ★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★½

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • Undine

    ★★

  • The Salt of Tears

    ★★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★½

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★½

  • The Calming

  • Malmkrog

    ★★★½

  • Toman

  • The Father

    ★★

  • Tesla

    ★★★

  • Palm Springs

    ★½

  • The Nest

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Uncle Frank

  • A House Is Not A Home: Wright or Wrong

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Enormous

    ★★

  • Caterina

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • State Funeral

    ★★

  • About Endlessness

    ★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • Ema

    ½

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★

  • First Cow

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★½