Sort by

vaibhav has logged 218 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
38 at the Garden

38 at the Garden

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mahanadhi

Mahanadhi

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aval Appadithan

Aval Appadithan

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Traveler

The Traveler

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pelosi in the House

Pelosi in the House

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Home and the World

The Home and the World

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super Deluxe

Super Deluxe

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indian

Indian

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vada Chennai

Vada Chennai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Obama: In Pursuit of a More Perfect Union

Obama: In Pursuit of a More Perfect Union

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The People You're Paying to Be in Shorts

The People You're Paying to Be in Shorts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Veedu

Veedu

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry