Sort by

Erin has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hamlet 2

Hamlet 2

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry