Sort by

{BMR} has logged 153 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Troy

Troy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
25
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Edit this entry