Sort by
  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Life of the Party

    ★★½

  • Book Club

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★

  • The Post

    ★★★★★

  • Wormwood

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Snowman

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Tulip Fever

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Mountain

    ★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★★

  • Churchill

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★

  • Life

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Assassin's Creed

  • Fences

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Office Christmas Party

  • Allied

    ★★

  • Miss Sloane

    ★★★★½