Sort by

Virginia has logged 131 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gambit

Gambit

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boy

The Boy

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry