rico has logged 17 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Flight of Noah's Ark

The Last Flight of Noah's Ark

1980
×
★½
Edit this entry  
30
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Obit

Obit

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kuso

Kuso

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry