• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Inventing Anna

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Zappa

  • This Is Paris

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • New York New York

    ★★★

  • Making Unorthodox

  • Unorthodox

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★