RSS feed for Valeofruin

Valeofruin has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hanging Garden

Hanging Garden

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fragments.

Fragments.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Forgotten Colours of Dreams

The Forgotten Colours of Dreams

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Noctiflora

Noctiflora

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Escort

The Escort

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hanging Garden

Hanging Garden

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead or Alive: Final

Dead or Alive: Final

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dead or Alive 2: Birds

Dead or Alive 2: Birds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry